Każdy hotel w Gdańsku skrywa tajemnicę

Gdańsk to miasto do którego z roku na rok przybywa turystów. Większość z nich pochodzi z Rosji oraz krajów Europy Wschodniej.  To oni tworzą grupę najbogatszych wizytujących niejeden hotel w Gdańsku. Bez wielu udogodnień nigdy nie udałoby się przyciągnąć większej rzeszy turystów. Zagraniczni przedsiębiorcy wizytujący Gdańsk oczekują od hotelu  przede wszystkim doskonałej lokalizacji, luksusu oraz przystępnej ceny pobytu. Właściciele hotelów potwierdzają – to zazwyczaj rosyjscy turyści bywają bardziej chętni do wydawania gotówki, niż mieszkańcy Europy wschodniej. Dla nich luksus to nie wszystko. Liczy się też atrakcyjność pobytu, ciekawe wydarzenia wokół oraz zachwycające zabytki, a tego na szczęście w Gdańsku nie brakuje. W Trójmieście w sezonie wakacyjnym organizowanych jest mnóstwo eventów skierowanych do zagranicznych i polskich turystów. Większość z nich chętnie bierze w nich udział, aby moc poznać kulturę i zwyczaje naszego kraju. Nie jest to jednak jedyny motyw na który stawiają właściciele nadmorskich hoteli i restauracji. Innym znacznie bardziej dominującym czynnikiem jest luksus, daleko odbiegający jednak od trendów panujących za granicą.

Niestety nie każdy hotel w Gdańsku może pochwalić się tak bogatą historią jak hotele w Wiedniu, Paryżu lub Moskwie. Niestety uszczerbek który pozostawiła wojna w naszym kraju, był na tyle dotkliwy, że mieszkańcy musieli niemal od podstaw zacząć odbudowę polskiej kultury i tożsamości. Nie było to proste zadanie, zwłaszcza, że po wojnie brakowało wielu podstawowych środków do życia. Niejeden hotel w Gdańsku powstał dzięki wytężonej pracy mieszkańców, którzy własnymi rękami odgruzowali miasto, aby zbudować je na nowo. Ówczesny wygląd starówki gdańskiej zawdzięczamy właśnie rodowitym mieszkańcom tego miasta. To właśnie dzięki ich poświęceniu udało się odrodzić do życia doszczętnie zniszczone zabytki. Stare Miasto było prawie całkowicie zniszczone. Przypominają o tym dawne widokówki Gdańska, na których zamieszony jest wizerunek zrujnowanej ulicy Długiej oraz pobocznych okolic.

Niejeden hotel w Gdańsku skrywa w sobie tajemnicę do odkrycia. Dzisiaj pozostały nam już tylko zdjęcia zniszczonego miasta podczas działań wojennych. Wydawać by się mogło, że Gdańsk już nigdy nie odzyska dawnego blasku, jednak dzięki wytężonej pracy archeologów udało się odtworzyć jego dawny wygląd. Dzisiaj możemy się cieszyć z obecnego stanu zabytków, które z roku na rok pięknieją. Znajdują się też dodatkowe środki na odrestaurowanie budynków dzięki funduszowi Unii Europejskiej oraz prywatnych sponsorów. Gdyby nie ich pomoc finansowa budynki w Gdańsku nigdy nie odzyskałyby dawnego blasku. Jedno jest pewne – dzięki wytężonej wspólnej pracy mieszkańców, udało się uczynić cuda. Dzisiaj z niedowierzaniem przeglądamy albumy i dawne fotografie poszukiwaniu tego co minęło. Możemy być dumni z pracy naszych przodków przed kilkudziesięcioma laty. Dzięki ich zaangażowaniu i solidarnej współpracy na nowo odkrywamy blask swojego miasta. Możemy być pewni, że niemal każdy hotel w Gdańsku kryje przed sobą tajemnicę do odkrycia.